Go to top
About Us

4 mitai apie plieninę stogo dangą

Plieno danga yra pakankamai populiari ir dažnai pasirenkama dengiant stogus, tačiau tai neapsaugo nuo sklandančių mitų. O mitus reikia griauti! Todėl šiandien aptarsime keturis dažniausiai pasitaikančius mitus, juos paneigsime ir pasistengsime papasakosime teisybę.

Mitas Nr. 1: Plieninė stogo danga pritraukia žaibus audros metu.

Tiesa: Žaibas trenkia tiek į plieno dangą, tiek į čerpes, tiek į elektros stulpus ar ežero vidurį. Jis nesirenka, o plieninė danga neturi įtakos žaibo „pasirinkimui“ kur trenkti. Taigi manyti, jog jūsų stogas dėl stogo dangos yra didesnis magnetas nei kaimyno, yra neteisinga. Tačiau pažvelgus iš kitos pusės, plieninė stogo danga kaip tik yra saugesnė, nes yra nedegi, todėl trenkus žaibui, įtampa bus tiesiog išsklaidyta ir nesukels gaisro.

Mitas Nr. 2: Plieninė stogo danga yra nepaprastai triukšminga.

Tiesa: Šis mitas susiformavo labai seniai, tais laikais, kai tai buvo tiesa. Senovėje, ant tvarto uždėta plieninė danga lietui lyjant virsdavo riaumojančiu Niagaros kriokliu. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje to nebėra. Visų pirma, niekas nededa stogo dangos tiesiai ant gegnių. Prieš tai dedama faniera, kietas paklotas, taip pat priemonės šilumos ir garso izoliacijai. Taigi nėra taip, jog palėpėje virš galvos būtų plieno lakštai. O šis „sumuštinis“ apsaugo ausis nuo bet kokio triukšmo. Statybininkų nuomone, plieno danga netgi yra tylesnė už kitas šiuo metu rinkoje esančias dangas.

Mitas Nr. 3: Plieninė danga yra itin plona ir lengvai pažeidžiama.

Tiesa: Dažnai tenka išgirsti rekomendacijų nelipti ant stogo, nes jį lengva sulankstyti ir pažeisti. Tačiau tai nėra tiesa, plieno danga pritaikyta atšiaurioms oro sąlygoms – sniegui, krušai, lietui, vėjui, tai jos paveikti negali jokia stichija. Tuo pačiu ir žmogus. Tad laikantis visų saugumo reikalavimų, esant reikalui galite lipti ant stogo. Kalbant apie pažeidimus, svarbu paminėti, jog plieninė stogo danga (žinoma, gerai pritvirtinta ir sumontuota) atlaiko uraganinius vėjus daug geriau nei kitos dangos.

Mitas Nr. 4: Plieninė darga rūdija.

Tiesa: Plieninė danga apdorota taip, jog tiesiog negali rūdyti. Pirmiausiai ji yra padengta cinko arba aliuminio sluoksniu, kuris apsaugo nuo neigiamų aplinkos poveikių ir neleidžia dangai rūdyti. Taip pat plieno danga yra nudažyta itin kokybiškais dažai, kurie ne tik suteikia dangai norimą spalvą ir stilių, tačiau ir saugo nuo rūdžių atsiradimo.

1 Comment

 1. Mollie

  21 spalio, 2021

  I’m impressed, I have to admit. Rarely do I encounter a blog that’s
  both educative and entertaining,
  and without a doubt, you have hit the nail on the head.

  The problem is something that not
  enough men and women are speaking intelligently about.
  I’m very happy I stumbled across this during my hunt for something relating to this.

Leave Comments