Go to top
About Us

Restauruoti baldai

Metams bėgant, visi baldai po truputį sensta, praranda savo pirminę išvaizdą, blunka, dekoro detalės praranda puošnumą. Be to, kartais, keičiant namų interjerą ir stilių, baldas tartum „škreta iš konteksto“– nedera spalva, faktūra arba stiliumi. Galimi du variantai – pakeisti baldus arba juos restauruoti.

Pasirinkus antrąjį variantą, glima pasinaudoti baldų restauravimo paslauga arba mėginti baldus atnaujinti patiems. Žinoma, profesionalai gali pasiūlyti žymiai platesnes paslaugas – pritaikyti baldus pagal interjero stilių, atkurti sugadintas dekoro detales, parinkti specialius audinius ir technologijas.

Jei patys nusprendėte imtis restauratoriaus darbo, tikrai nemanykite, kad tokiu būdu labai daug sutaupysite – kokybiškos darbo priemonės, dažai, lakai kainuoja tikrai nepigiai. Tačiau… lieka didelis pasigėrėjimas savo rankų darbu, juk sutvarkytu daiktu džiaugsitės ne tik jūs patys, bet ir anūkai. Daugeliui žmonių tai virsta hobiu. Juo užsikrėtę ir nemažai įžymybių. Jų restauruoti baldai parduodami tikrai nepigiai (pavyzdys galėtų būti italų dizaineris Piero Fornasetti (1913–1988), kuris penkiasdešimt metų paprastus buities daiktus vertė aukštojo dizaino kūriniais).

Be to, perdažytas daiktas, ištapyta komoda ar pertraukta sofa gali tapti jūsų namų interjero pagrindiniu akcentu. Šiek tiek baldų restauravimo paslapčių galima prisirankioti iš interneto ir specialių knygų. Tačiau, jeigu nesate krapštukas, tikriausiai šis užsiėmimas – ne jums, tada geriau kreiptis į profesionalus. Beje, tie, kurie užsiima baldų restauravimu, dažnai juos ir parduoda. Vertėtų pasidomėti, kokie yra jau restauruoti baldai.

1 Comment

  1. Naudoti baldai ir ekologija – Straipsnių Katalogas

    22 gegužės, 2021

    […] apie baldus. Jei ieškote baldų, puiki mintis baldus restauruoti, atnaujinti ar perdirbti. Restauruoti baldai – puikus pasirikimas žmonėms, mėgstantiems ekologiją. Visų pirma, baldai nebus išmetami – […]

Leave Comments